Fortuna Liga: «Τεσσάρα» με ανατροπή για τη Σλόβαν πριν τον Ολυμπιακό

Πέντε μέρες πριν τον πρώτο αγώνα της με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης» για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League, η Σλόβαν Μπρατισλάβας αν και τα… χρειάστηκε απέναντι στη Μιχαλόβτσε, εν τέλει κατάφερε να «γυρίσει» μέσα σε ένα μισάωρο το εις βάρος της 0-2 σε 4-2, στον αγώνα που έγινε στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Fortuna Liga.

Οι φιλοξενούμενοι έριξαν στα… σχοινιά τη Σλόβαν στο πρώτο ημίχρονο και απέκτησαν προβάδισμα δύο τερμάτων χάρις στα γκολ των Κανού (8’) και Πένια (45’). Η Σλόβαν άρχισε να ανεβάζει «στροφές» στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα (μετά τις μαζεμένες αλλαγές που έκανε στο ημίχρονο ο Βλάντιμιρ Βάις) κι έφτασε στη μεγάλη ανατροπή με τα γκολ των Μπερσεγκιάν (59’), Γκριν (72’), Άγκμπο (83’) και Γέραμπεκ (90’+1, αυτογκόλ).

Η σύνθεση της Σλόβαν Μπρατισλάβας: Τρνόφσκι, Χρνκαρ, Κρίζαν (78’ Ζρμχαλ), Βόετ (46’ Αμπένα), Λόβατ, Μούσταφικ, Άγκμπο, Χόλμαν (46’ Μπερσεγκιάν), Τσακβετάτζε, Μέντβεντ (46’ Σάπονιτς), Κάβριτς (46’ Γκριν).