Euroleague: Nίκη για τη Μπάγερν Μονάχου, πριν το ΣΕΦ

Με τρίποντο του Σερζ Ιμπάκα στην εκπνοή της κανονικής διάρκειας, η Μπάγερν έστειλε το ματς με την Αρμάνι Μιλάνο στην παράταση (76-76κ.α.), όπου και το «καθάρισε», ισορροπώντας σε 6-6 το ρεκόρ της στη Euroleague και πανηγυρίζοντας την τρίτη διαδοχική νίκη της πριν την επίσκεψη της στο ΣΕΦ (8/12).

Η γερμανική ομάδα επικράτησε με 91-84 των Ιταλών στο Μόναχο, για την 12η αγωνιστική της διοργάνωσης, «καθαρίζοντας» την αναμέτρηση στο επιπλέον πεντάλεπτο, όταν με επιμέρους σκορ 15-8 έριξε στο… καναβάτσο τους φιλοξενούμενους.

Ο Ιμπάκα έκανε και πάλι τη διαφορά, τελειώνοντας τον αγώνα με 20 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ μία μοναδική παράσταση προσέφερε ο Κάρσεν Έντουαρντς με 32 πόντους (career high), εκ των οποίων τους 11 στην παράταση. Από την Αρμάνι Μιλάνο που υποχώρησε στο 4-8 ξεχώρισε ο Σέιβον Σιλντς με 26 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 22-25, 44-39, 55-52, 76-76κ.α, 91-84 παρ.