«Είμαστε ακόμη ζωντανοί»

Νίκη-ανάσα πέτυχε η Κέρκυρα με 1-0 επί της Δόξας στο Καυταντζόγλειο σε εξ αναβολής παιχνίδι της σούπερ λίγκα και αναθέρμανε τις ελπίδες της για την παραμονή. Οι Φαίακες ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, όπου εκτός από το γκολ που σημείωσαν με τον Αγρίτη, είχαν και άλλες ευκαιρίες για να καθαρίσουν το ματς. Στο 19 ο Ιωάννου έστειλε με πλασέ τη μπάλα στο δοκάρι του Σέρεμετ. Ένα λεπτό αργότερα ο Αγρίτης σημάδεψε σωστά μετά από πάσα του Ερίθε και πέτυχε το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση.Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και είχαν ευκαιρίες για να φτάσουν στην ισοφάριση, όμως, ο Γκαλίνοβιτς ήταν σε ετοιμότητα όποτε χρειάστηκε. Έτσι η Κέρκυρα επέστρεψε στις νίκες μετά από έξι παιχνίδια. Η τελευταία ήταν στις 4 Ιανουαρίου με 1-0 επί του Αρη.