Δόξα! ‘Ονομα και πράγμα

Όσο κερδίζει ελπίζει. Η Δόξα νίκησε με 2-0 στο Αγρίνιο τον Παναιτωλικό σε εξ αναβολής αγώνα για την σούπερ λίγκα και παρέμεινε ζωντανή στη μάχη για την σωτηρία. Αυτή ήταν η πρώτη εκτός έδρας νίκη για την ομάδα του Μάκη Κατσαβάκη, που δείχνει αποφασισμένη να παλέψει όλα τα παιχνίδια μέχρι το τέλος. Οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια και άλλες ευκαιρίες , όμως, δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Σέρεμετ και πλέον μπαίνουν σε περιπέτειες. Το σκορ άνοιξε στο 35 ο Αραβίδης με εκπληκτικό φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή. Στην επανάληψη οι Αγρινιώτες μπήκαν πολύ δυνατά και είχαν δύο δοκάρια μέσα σε ένα λεπτό με τους Ονουάτσι (49) και Μουμίν (50). Στο 80 ο Λίμα έφυγε μόνος του στην αντεπίθεση μετά από κόρνερ του Παναιτωλικού που πέρασε ανεκμετάλλευτο και δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Τζενάμο. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Ρότσα από τους γηπεδούχους.