Χωρίς έλεος η Μπάγερν – Έβαλε 12 γκολ σε ερασιτεχνική ομάδα για το κύπελλο Γερμανίας

Η Μπάγερν είχε εύκολο έργο στον πρώτο γύρο του κυπέλλου Γερμανίας, αλλά φρόντισε με κάθε τρόπο να υπογραμμίσει τη διαφορά δυναμικότητας σε σχέση με την αντίπαλό της. Οι Βαυαροί αντιμετώπισαν την Μπρέμερ, ομάδα ερασιτεχνικής κατηγορίας, την οποία συνέτριψαν με 12-0 εκτός έδρας.

Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι Βαυαροί είχαν πετύχει πέντε γκολ. Ο Τσούπο – Μότινγκ άνοιξε το σκορ στο 8΄, με τον Μουσιάλα στο 16′ να κάνει το 0-2. Ο Βαρμ πέτυχε αυτογκόλ στο 27′, με τον Τσούπο- Μότινγκ να βρίσκει άλλες δύο φορές τα δίχτυα στο 28′ και στο 35′.

Η Μπάγερν δεν είχε διάθεση να σταματήσει στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Τίλμαν «έγραψε» το 0-6 στο 47′ και ένα λεπτό αργότερα σκόραρε ξανά ο Μουσιάλα. Στο 65′ ο Σανέ σημείωσε το όγδοο γκολ των Βαυαρών, ενώ ο Κουζάνς στο 80′ πέτυχε το 0-9.

Στο 82′ ο Τσούπο – Μότινγκ πέτυχε ακόμη ένα γκολ, ο Σαρ σημείωσε το 0-11, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από τον Τολισό στο 88′.