Ασταμάτητος Παυλίδης στο Άλκμααρ-Άντερλεχτ – Με δύο γκολ σε 8 λεπτά ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα

Ο Βαγγέλης Παυλίδης είναι μέχρι στιγμής ο απόλυτος πρωταγωνιστής στον αγώνα Άλκμααρ-Άντερλεχτ για το Europa Conference League.

Ο Έλληνας επιθετικός πέτυχε δύο γκολ μέσα σε 8 λεπτά και ισοφάρισε μόνος του το 2-0 των Βέλγων στο πρώτο ματς. Ο Παυλίδης άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 5ο λεπτό, ενώ στη συνέχεια μετά από ωραία αντεπίθεση των Ολλανδών πήρε την «πάρε-βάλε» ασίστ του Όντγκααρντ και σκόραρε προ κενής εστίας για το 2-0 στο 13′.

Με αυτά τα δύο γκολ, μάλιστα, ο διεθνής φορ έφτασε τα 5 σε ισάριθμα ματς στη διοργάνωση, ενώ αν προστεθούν αυτά των προκριματικών, έχει σημειώσει 9 γκολ σε 11 παιχνίδια.