Απίστευτο γκολ από τον Ζλάταν

Νίκη με 4-2 κατάφερε η Σουηδία απέναντι στην Αγγλία με πρωταγωνιστή έναν εκπληκτικό Ζλάταν Ιμπραίμοβιτς που πέτυχε όλα τα γκολ των Σουηδών με το τελευταίο να είναι βγαλμένο από… όνειρο.

Ο Ιμπραίμοβιτς άνοιξε το σκορ στο 20′ με τελείωμα στο παραθυράκι των Άγγλων. Οι Αγγλοι αντέδρασαν και με γκολ των Γουέλμπεκ και Κόλκερ μέσα σε τρία λεπτά πήραν το προβάδισμα στο σκορ. Το ημίχρονο έληξε με 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 78ο Ζλάταν ξαναχτυπά και με έναν «κεραυνό» έφερε την ισορροπία στο σκορ.

Εξι λεπτά αργότερα, ο Σουηδός εκτελεί φάουλ από τα 25, και πλέον, μέτρα και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Άγγλου τερματοφύλακα.

Για το τέλος, ο Ίμπρα κράτησε το καλύτερο. Ένα γκολ βγαλμένο από βιντεοπαιχνίδι, όπως δήλωσε και ο προπονητής της Σουηδίας. Ένα ανάποδο ψαλίδι – λόμπα σουτ από τα 30 μέτρα έκανε το 4-2 και τον Ζλάταν «υπερήρωα» της Σουηδίας