Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 1-4 (ΤΕΛΙΚΟ)

Επίδειξη δύναμης έκανε ο Ολυμπιακός στη Λεωφόρο, όπου θριάμβευσε με 4-1 του Παναθηναϊκού στο ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League. Oι πρωταθλητές προηγήθηκαν με 0-2 στο 12′ με δύο γκολ του Μασούρα (7′,12′). Οι “πράσινοι” είχαν την ευκαιρία να μειώσουν το σκορ στο 17′ όταν κέρδισαν πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Βιγιαφάνιες, με τον Σα να αποκρούει. Ένα λεπτό αργότερα οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Ιωαννίδη. Στο 38′ ο Ελ Αραμπί έκανε το 0-3 για τους “ερυθρόλευκους”.

Στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός μπήκε δυνατά και μείωσαν στο 53′ με εντυπωσιακό γκολ του Μαουρίσιο. Ο Ελ Αραμπί διαμόρφωσε το τελικό 1-4 στο 73′ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Βιγιαφάνιες με δεύτερη κίτρινη.