Serie A: Η “ελληνική” Βερόνα έβαλε στοπ στη Γιουβέντους – ΒΙΝΤΕΟ

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πάλευε να βγάλει τα «κάστανα από τη φωτιά» για τη Γιουβέντους, την έφερε μπροστά στο σκορ «Μαρκαντόνιο Μπεντεγκόντι» απέναντι στη Βερόνα, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής, αλλά δεν μπορούσε να νικήσει μόνος του.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοπαλία (1-1) και θα μπορούσαν κάλλιστα και στη νίκη, καθώς είχαν δύο δοκάρια και ευκαιρίες στο δεύτερο μέρος, ειδικά από τη στιγμή που ισοφάρισαν και ύστερα.

Ύστερα από ένα «λευκό» πρώτο ημίχρονο, ο Πορτογάλος άσος των «μπιανκονέρι» βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα του Σιλβέστρι στο 49ο λεπτό, με το 19ο φετινό γκολ του σε 20 αγώνες πρωταθλήματος, σκοράροντας και στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που έχει παίξει.

Κι ενώ η ομάδα του φαινόταν να ελέγχει το παιχνίδι, στο 77΄ ήρθε η ψυχρολουσία για τους παίκτες του Πίρλο, όταν στη σέντρα του Λάζοβιτς ο υψηλόσωμος Μπαράκ νίκησε κατά κράτος στον αέρα τον κατά συνθήκη στόπερ Σάντρο και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Γιουβέντους έχει 46 βαθμούς και είναι στο -7 από την πρωτοπόρο Ίντερ, ενώ η Βερόνα έφτασε τη Σασουόλο στην όγδοη θέση.

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία της 24ης αγωνιστικής στη Serie A: Σπέτσια-Πάρμα 2-2 (52΄, 72΄ Γκιάσι – 17΄ Καραμό, 25΄ Ερνάνι)

Μπολόνια-Λάτσιο 2-0 (19΄ Μπαγιέ, 65΄ Σανσόνε)

Βερόνα-Γιουβέντους 1-1 (77΄ Μπαράκ – 49΄ Ρονάλντο)Σαμπντόρια-Αταλάντα 28/02