«Βόμβα» στο κύπελλο Γερμανίας: Ομάδα της Β κατηγορίας απέκλεισε την Μπάγερν – Ήρωας Έλληνας τερματοφύλακας – ΒΙΝΤΕΟ

Μέχρι το 94ο λεπτό η Μπάγερν κρατούσε την πρόκριση στα χέρια της ούσα μπροστά στο σκορ με 2-1 επί του Κιέλου. Η ομάδα της Bundesliga 2 ισοφάρισε στο 90+5′ τους Βαυαρούς, έστειλε το ματς στην παράταση, κράτησε ως το τέλος και έκανε το απίθανο. Προκρίθηκε στα πέναλτι! Τερματοφύλακάς της ένα «δικό μας» παιδί, ο Έλληνας Γιάννης Γκέλιος, 28χρονος γκολκίπερ που αγωνίζεται εκεί από το 2019, ενώ στη Γερμανία κάνει καριέρα από το 2012, όταν έπαιζε στη δεύτερη ομάδα της Άουγκσμπουργκ.

Ο 28χρονος γκολκίπερ Ιωάννης Γκέλιος, απέκρουσε το κρίσιμο πέναλτι κι έδωσε μία «μυθική» πρόκριση στην ομάδα του!