Λιγκ Καπ Αγγλίας: Στον τελικό η Τότεναμ – ΒΙΝΤΕΟ

Στον τελικό του Λιγκ Καπ Αγγλίας προκρίθηκε η Τότεναμ που επικράτησε με 2-0 της Μπρέντφορντ εντός έδρας. Η αντίπαλος της θα προκύψει από το ντέρμπι του Μάντσεστερ που θα διεξαχθεί αύριο.

Η Τότεναμ κατάφερε να προηγηθεί πολύ νωρίς και να διώξει το άγχος του φαβορί, όταν ο Σισοκό στο 12ο λεπτό σημείωσε το 1-0. Η Μπρέντφορντ όμως δεν τα παράτησε, το αντίθετο μάλιστα αφού πήρε την κατοχή της μπάλας για να φτάσει στην ισοφάριση.

Και το πέτυχε στο 62ο λεπτό όταν μετά από ένα κόρνερ και συνεχόμενες κεφαλιές ο Τόνι από κοντά έκανε το 1-1. Αλλά το VAR έδειξε πως ο σκόρερ ήταν ελάχιστα οφσάιντ και το γκολ ακυρώθηκε.

Σαν να μην έφτανε αυτό για την Μπρέντφορντ, ο Σον… χτύπησε λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 70ο διαμορφώνοντας το 2-0.