Νιουκάστλ: Οπαδός πανηγύρισε γκολ βγάζοντας έξω τα γεννητικά του όργανά – ΒΙΝΤΕΟ

Οπαδός της Νιούκαστλ πανηγύρισε με έναν επικό τρόπο το γκολ πρόκρισης του Σεντ – Μαξιμέν στο 117′ της αναμέτρησης με την Όξφορντ για τον 4ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας.

Οι «Καρακάξες» πήραν προβάδισμα δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο της κανονικής διάρκειας, ωστόσο η ομάδα της League One ισοφάρισε σε 2-2 στο δεύτερο ημίχρονο και οδήγησε το παιχνίδι στην παράταση.

Τελικά, η ομάδα του Στιβ Μπρους γλύτωσε το «κάζο» τρία λεπτά πριν από τη λήξη της παράτασης, με έναν οπαδό της να ενθουσιάζεται λίγο έως… πολύ παραπάνω από όσο θα έπρεπε.

Ο Σεντ Μαξιμέν έκανε τρομερή ατομική ενέργεια από αριστερά και δυνατό σουτ με το δεξί διαμόρφωσε το τελικό 3-2, χαρίζοντας την πρόκριση.

Ένας οπαδός της ομάδας της Premier League δεν κατάφερε να συγκρατήσει τον ενθουσιασμό του και… βγήκε απ’ τα ρούχα του, βγάζοντας στη φόρα τα γεννητικά του όργανα.