Αντετοκούνμπο: Σαρωτικός στον αγώνα με τους Λέικερς – Μεγάλη νίκη για τους Μπακς

“Σάρωσαν” οι Μπακς στον αγώνα με τους Λέϊκερς στο NBA. Στο ντέρμπι της αγωνιστικής τα “Ελάφια” επικράτησαν με 111- 104 ενώ βρέθηκαν να προηγούνται ακόμη και με 21 πόντους στο ημίχρονο. Η υπεροχή τους ήταν αδιαμφισβήτητη με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να “ζωγραφίζει” για άλλη μια φορά μέσα στο γήπεδο.

Ο “Greek Freak” τελείωσε το παιχνίδι σημειώνοντας double double με 34 πόντους και 11 ριμπάουντ, ενώ έδωσε 7 ασίστ, έκανε ένα κλέψιμο και ένα κόψιμο.

Οι Λέϊκερς του ΛεΜπρόν βρήκαν τη δύναμη να αντιδράσουν στην τρίτη περίοδο του αγώνα, όμως τελικά δεν μπόρεσαν να αποφύγουν την ήττα.

Από τους Λέικερς τρομερή εμφάνιση πραγματοποίησε ο «διπλός» Ντέιβις, που σημείωσε 36 πόντους και μάζεψε 10 ριμπάουντ, με τον ΛεΜπρόν να σημειώνει triple double και να τον ακολουθεί με 21 πόντους, 12 ριμπάουντ κι 11 ασίστ.