Αποκλεισμός με το… καλημέρα για τη Σάκκαρη

Ένα δικό της παιχνίδι μέσα από τα χέρια της έχασε η Μαρία Σάκκαρη, η οποία ηττήθηκε με 2-1 σετ από την Άλισον Ρισκ στο Τορόντο και έτσι αποκλείστηκε από τον πρώτο γύρο του Rogers Cup.

Η Ελληνίδα τενίστρια πήρε το πρώτο σετ με 6-4 από την Άλισον Ρισκ, αλλά η επικίνδυνη Αμερικανίδα κέρδισε με 6-2 και με 7-6 (7) τα δύο επόμενα και πήρε εκείνη το εισιτήριο για τον δεύτερο γύρο όπου θα παίξει με την Καρολίνα Πλίσκοβα.

Ο αγώνας κράτησε 2 ώρες και 20 λεπτά και η Μαρία Σάκκαρη είχε τεράστια ευκαιρία να τον κερδίσει αφού στο τάι μπρέικ του τρίτου σετ προηγήθηκε με 6-3! Ενώ ήθελε ένα μόλις πόντο για την πρόκριση η αντίπαλος της “έσβησε” τα τρία ματς πόιντ, ισοφάρισε σε 6-6 και στη συνέχεια αφού απέτυχε για το 8-6, πήρε το τάι μπρέικ με 9-7.

Πηγή: filathlos.gr