Τα… έσπασε πάλι ο Γιάννης κόντρα στους Μπλέιζερς – ΒΙΝΤΕΟ

Την τρίτη διαδοχική νίκη τους, που είναι η μεγαλύτερη σε έκταση σκορ εδώ και καιρό, σημείωσαν οι Μπακς, επικρατώντας 143-100 των Μπλέιζερς στο Μιλγουόκι και φτάνοντας έτσι στο 13-4, την ώρα που οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 12-6, και το σερί τους σταμάτησε στις δύο νίκες.Εξαιρετική εμφάνιση από τον Γιάννη Αντετοκούμπο, ο οποίος σε μόλις 30 λεπτά παρουσίας πρόλαβε να πετύχει 33 πόντους (12/17 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 6/9 βολές), έχοντας και 16 ριμπάουντ (τα 11 αμυντικά) συν 9 ασίστ και 3 κλεψίματα, συν 3 λάθη και στην τελευταία περίοδο… ξεκουράστηκε.Ακολούθησε ο Μίντλετον με 21 και οι Μπρόγκντον-Μπλέντσο με 16. Για τους ηττημένους οι Λίλαρντ και ΜακΚόλουμ είχαν από 22 και ο Νούρκιτς πρόσθεσε 16 πόντους.