• Το πανόραμα του Nations League

    1:11 πμ, Τετάρτη 21 Νοε 2018 1:11 πμ, Τετάρτη 21 Νοε 2018

    Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής του Nations League:

    LEAGUE A

    Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Γερμανία-Ολλανδία 2-2

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Ολλανδία 4 8-4 7

    Γαλλία 4 4-4 7

    Γερμανία 4 3-7 2

    Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Ελβετία-Βέλγιο 5-2

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Ελβετία 4 14-5 9

    Βέλγιο 4 9-6 9

    Ισλανδία 4 1-13 0

    Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Πορτογαλία-Πολωνία 1-1

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Πορτογαλία 4 5-3 8

    Ιταλία 4 2-2 5

    Πολωνία 4 4-6 2

    Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Αγγλία-Κροατία 2-1

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Αγγλία 4 6-5 7

    Ισπανία 4 12-6 6

    Κροατία 4 4-10 4

    LEAGUE B

    Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Τσεχία-Σλοβακία 1-0

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Ουκρανία 4 5-4 9

    Τσεχία 4 4-4 6

    Σλοβακία 4 5-5 3

    Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Σουηδία-Ρωσία 2-0

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Σουηδία 4 5-3 7

    Ρωσία 4 4-3 7

    Τουρκία 4 4-7 3

    Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Β.Ιρλανδία-Αυστρία 1-2

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Βοσνία 4 5-1 10

    Αυστρία 4 3-2 7

    Βόρεια Ιρλανδία 4 2-7 0

    Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Δανία-Ιρλανδία 0-0

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Δανία 4 4-1 8

    Ουαλία 4 6-5 6

    Ιρλανδία 4 1-5 2

    LEAGUE C

    Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Σκωτία-Ισραήλ 3-2

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Σκωτία 4 10-4 9

    Ισραήλ 4 6-5 6

    Αλβανία 4 1-8 3

    Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Ουγγαρία-Φινλανδία 2-0

    ΕΛΛΑΔΑ-Εσθονία 0-1

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Φινλανδία 6 5-3 12

    Ουγγαρία 6 9-6 10

    Ελλάδα 6 4-5 9

    Εσθονία 6 4-8 4

    Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Κύπρος-Νορβηγία 0-2

    Βουλγαρία-Σλοβενία 1-1

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Νορβηγία 6 7-2 13

    Βουλγαρία 6 7-5 11

    Κύπρος 6 5-9 5

    Σλοβενία 6 5-8 3

    Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Σερβία-Λιθουανία 4-1

    Μαυροβούνιο-Ρουμανία 0-1

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Σερβία 6 11-4 14

    Ρουμανία 6 8-3 12

    Μαυροβούνιο 6 7-6 7

    Λιθουανία 6 3-16 0

    LEAGUE D

    Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Γεωργία-Καζακστάν 2-1

    Ανδόρα-Λετονία 0-0

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Γεωργία 6 12-2 16

    Καζακστάν 6 8-7 6

    Λετονία 6 2-6 4

    Ανδόρα 6 2-9 4

    Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Σαν Μαρίνο-Λευκορωσία 0-2

    Μολδαβία-Λουξεμβούργο 1-1

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Λευκορωσία 6 10-0 14

    Λουξεμβούργο 6 10-4 10

    Μολδαβία 6 4-5 9

    Σαν Μαρίνο 6 0-15 0

    Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Μάλτα-Νησιά Φερόε 1-1

    Κόσοβο-Αζερμπαϊτζάν 4-0

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Κόσοβο 6 15-2 14

    Αζερμπαϊτζάν 6 7-6 9

    Νησιά Φαρόε 6 5-10 5

    Μάλτα 6 5-14 3

    Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    ΠΓΔΜ-Γιβραλτάρ 4-0

    Λιχτενστάιν-Αρμενία 2-2

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Π.Γ.Δ.Μ. 6 14-5 15

    Αρμενία 6 14-8 10

    Γιβραλτάρ 6 5-15 6

    Λιχτενστάιν 6 7-12 4

    σχολίασε κι εσύ
    σχετικά άρθρα