Συνέβη και αυτό – Διαιτητής απέβαλε τον… επόπτη – Χαμός στην Κεφαλονιά

Ένα πρωτοφανές περιστατικό σημειώθηκε στο γήπεδο του Καραβόμυλου, όταν κατά την διάρκεια του ποδοσφαιρικού αγώνα μεταξύ της Σάμης και της Εικοσιμίας ( τελικό σκορ 1-1), ο διαιτητής της αναμέτρησης Κιόσης, απέβαλε τον… έναν εκ των δύο βοηθών του!

Το περιστατικό σημειώθηκε στο ημίχρονο της αναμέτρησης, όταν ο β’ επόπτης, φέρεται να εξύβρισε ποδοσφαιριστή της γηπεδούχου ομάδας! Το συμβάν αντιλήφθηκε ο παρατηρητής της αναμέτρησης, ακολούθησε ένταση και το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε μετά από μία ώρα καθυστέρηση και τελικά χρέη επόπτη έκανε ο φίλαθλος κ. Βιτωράτος μετά από συμφωνία και των δύο ομάδων. Τελικά ο αγώνας ολοκληρώθηκε κανονικά, αλλά καταγράφεται στα πιο παράδοξα του τοπικού – και όχι μόνο- ποδοσφαίρου!

Πηγή: inkefalonia.gr