Ο Μήτρογλου έσωσε τα προσχήματα για τη Μαρσέιγ – ΒΙΝΤΕΟ

Σε ένα σπουδαίο παιχνίδι με εναλλαγές στο σκορ και πολλές εντάσεις, η Μαρσέιγ κατάφερε να χάσει… δικό της τρίποντο απέναντι στην Στρασμπούρ, με τον Κώστα Μήτρογλου μάλιστα να σώζει τους Μασσαλούς από την ήττα, κάνοντας το 3-3 στο 89′.

Στον αγωνιστικό χώρο, η Μαρσέιγ παρουσιάστηκε καλύτερη και ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 6ο λεπτό χάρη σε γκολ του Παγέ, για να έρθει το γκολ της ισοφάρισης από τον Αχόλου στο 32′.

Οι Μασσαλοί πήραν εκ νέου κεφάλι στο σκορ με αυτογκόλ του Κονέ στο 48′ με τον ίδιο παίκτη να βρίσκει ξανά δίχτυα, αυτή τη φορά για την ομάδα του στο 60′ κάνοντας το 2-2.

Η ανατροπή του σκορ πραγματοποιήθηκε στο 75′ όταν ο Λίναρντ νίκησε τον αντίπαλο κίπερ για το 3-2, με τον Κώστα Μήτρογλου να δίνει τη λύση στη Μαρσέιγ και να γράφει το τελικό 3-3 στο 89ο λεπτό του αγώνα.Πηγή ρεπορτάζ: Filathlos.gr