Ο άπειρος Παναθηναϊκός έμεινε στο 1-1

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι ο Παναθηναϊκός προβλημάτισε με την απόδοση του, χάνοντας νέους βαθμούς, αυτήν την φορά κόντρα στην Βέροια, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με σκορ 1-1.

Το ματς είχε πολύ καλό ρυθμό και αρκετές ευκαιρίες και στα δύο 45λεπτα, με τις δύο ομάδες να δείχνουν από ένα καλό και ένα κακό πρόσωπο σε κάθε ημίχρονο. Η Βέροια ξεκίνησε το ματς δείχνοντας από τα πρώτα κιόλας λεπτά την αμυντική της διάθεση, με τους Πράσινους από την άλλη πλευρά, να προσπαθούν να παραβιάσουν την εστία και να τα καταφέρνουν στο 44′ με τον Αμπέιντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Βέροια ξεκίνησε με επιθετικό σχήμα, ενώ οι γηπεδούχοι μπήκαν νευρικοί μέσα στον αγωνιστικό χώρο γεγονός το οποίο και πλήρωσαν, καθώς οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 54′ με τον Μπεν, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος της αντίπαλης άμυνας.