ΒΙΝΤΕΟ-Άνετη νίκη για Βραζιλία

Η Βραζιλία ξεκίνησε ιδανικά το Κύπελλο Συνομοσπονδιών 2012, καθώς με τέρματα των Νεϊμάρ, Παουλίνιο και Ζο νίκησε με 3-0 την Ιαπωνία για τον Α’ όμιλο της διοργάνωσης στην πρεμιέρα του τουρνουά…

Ο Νεϊμάρ άνοιξε το σκορ για την «σελεσάο» μόλις στο 3′ με εξαιρετικό σουτ στην κίνηση με το δεξί έξω από την περιοχή, έπειτα από όμορφη ενέργεια του Φρεντ με το στήθος, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Όπως στο πρώτο ημίχρονο, έτσι και στο δεύτερο οι Βραζιλιάνοι σκόραραν πάλι στο τρίτο λεπτό, με τον Παουλίνιο να κάνει το 2-0 στο 48′, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ζο, έπιετα από πάσα του Όσκαρ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΒΡΑΖΙΛΙΑ (Σκολάρι): Ζούλιο Σέζαρ, Ντάνι Άλβες, Τιάγκο Σίλβα, Νταβίντ Λουίζ, Μαρσέλο, Λουίζ Γκουστάβο, Όσκαρ, Παουλίνιο, Νεϊμάρ (74’ Λούκας Μόουρα), Χούλκ (75’ Ερνάνες), Φρεντ (81’ Τζο)

ΙΑΠΩΝΙΑ (Τζακερόνι): Καβασίμα, Χόντα (89’ Ινούι), Ναγκατόμο, Ουτσίντα, Έντο, Κιγιοτάκε, Οκαζάκι, Καγκάβα, Κόνο, Χασέμπε, Γιοσίντα.

ΠΗΓΗ:pamesports.gr, ΠΗΓΗ ΒΙΝΤΕΟ:YOUTUBE