Serie A: Στην κορυφή με τεσσάρα η Ίντερ – ΒΙΝΤΕΟ

Η Ίντερ είναι πολύ έμπειρη για να άφηνε ανεκμετάλλευτα τα «δώρα» που της πρόσφεραν με τις αποτυχίες τους Μίλαν και Νάπολι, και συντρίβοντας στο «Μεάτσα» με 4-0 την εκ των ουραγών Κάλιαρι πέρασε μόνη πρώτη στην κατάταξη της Serie A, ύστερα από 17 αγωνιστικές.

Η ομάδα του Φιλίπο Ιντσάγκι άνοιξε το σκορ με τον Λαουτάρο Μαρτίνες στο 29ο λεπτό, ενώ ο Αργεντινός στράικερ έχασε πέναλτι στο 44΄, στο οποίο είχε υποπέσει ο τερματοφύλακας Αλέσιο Κράνιο επί του Ματέο Μαρκέτι, με τον πορτιέρε των Σαρδηνών να αποκρούει το χτύπημα του Μαρτίνες.

Η Ίντερ επέβαλε την ανωτερότητά της στην επανάληψη, διάστημα στο οποίο κυριάρχησε απόλυτα και σκόραρε άλλες τρεις φορές: με τον Αλέξις Σάντσες στο 50΄, τον Χακάν Τσαλχάνογλου στο 66΄ και ξανά τον Μαρτίνες, δύο λεπτά αργότερα.