Οι αθλητικές μεταδόσεις 3/8/2021

Η αγωνιστική δράση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο ξεχωρίζει στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας, με τον Καραλή να συμμετέχει στον τελικό του επί κοντώ και τους Τσιάμη, Δουβαλίδη και τη Βασιλείου να ρίχνονται στη μάχη της διοργάνωσης, στον στίβο. Παράλληλα το μενού της ημέρας περιλαμβάνει τα πρώτα παιχνίδια του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ στον 3ο προκριματικό του Champions League και του Europa Conference League, αντίστοιχα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

02:00 COSMOTE SPORT 6 HD Κέι Νισικόρι – Σαμ Κουέρι ATP 500 Τένις

02:50 ΕΡΤ1 Τόκιο 2020 – Στίβος 5η Μέρα, Πρωϊνά Αγωνίσματα Τριπλούν (Α) Προκριματικά – 400μ (Γ) Προκριματικά

03:00 ΕΡΤ1 Δημήτρης Τσιάμης τριπλούν ανδρών (δεύτερο προκριματικό γκρουπ)

04:00 ΕΡΤ1 Ειρήνη Βασιλείου 400 μέτρα γυναικών (τέταρτη προκριματική σειρά)

03:00 ΕΡΤ2 Τόκιο 2020 – Στίβος: 5η Ημέρα, πρωινά αγωνίσματα

03:00 Eurosport 2 Μπιτς βόλεϊ Ολυμπιακοί Αγώνες

03:00 Eurosport 1 Στίβος Ολυμπιακοί Αγώνες

03:00 ΕΡΤ2 Τόκιο 2020 – Ρωσία-Καναδάς Βόλεϊ Ανδρών

04:00 ΕΡΤ3- Eurosport 2 Τόκιο 2020 –Σλοβενία-Γερμανία Προημιτελικός Μπάσκετ Ανδρών

04:00 ΕΡΤ Sports 1 Μπιτς βόλεϊ Ολυμπιακοί Αγώνες

04:00 Eurosport 1 Στίβος Ολυμπιακοί Αγώνες

06:05 ΕΡΤ2 – 470 γυναικών – Αιμιλία Τσουλφά/Αριάδνη Σπανάκη (ιστιοδρομίες 9, 10) Ιστιοπλοΐα

06:15 ΕΡΤ2 – 470 ανδρών – Παύλος Καγιαλής/Παναγιώτης Μάντης (ιστιοδρομίες 9, 10) Ιστιοπλοΐα

06:30 Eurosport 1 Πυγμαχία Ολυμπιακοί Αγώνες 07:00

07.00 ΕΡΤ3 Τόκιο 2020 Ιαπωνία-Βραζιλία – Βόλεϊ Ανδρών

07:00 ΕΡΤ Sports 1 Βόλεϊ Ολυμπιακοί Αγώνες

07:40 ΕΡΤ3- Eurosport 2Τόκιο 2020 – Ισπανία-ΗΠΑ Προημιτελικός Μπάσκετ Ανδρών

08:30 ΕΡΤ2 Τόκιο 2020 – Ιστιοπλοΐα

09:00 Eurosport 1 Καταδύσεις Ολυμπιακοί Αγώνες

09:40 ΕΡΤ3 Τόκιο 2020 – Ισπανία-Κίνα Προημιτελικός Υδατοσφαίριση Ανδρών

11:00 ΕΡΤ Sports 1-Eurosport 2 Μεξικό-Βραζιλία Ολυμπιακοί Αγώνες Ημιτελικός Ποδόσφαιρο ανδρών

11:00 ΕΡΤ Sports 2 Ιταλία – Αργεντινή Ολυμπιακοί Αγώνες Βόλεϊ ανδρών

11:00 Ενόργανη γυμναστική Ολυμπιακοί Αγώνες

11:20 ΕΡΤ3 Τόκιο 2020 – Iταλία-Γαλλία Ολυμπιακοί Αγώνες Προημιτελικός Μπάσκετ Ανδρών

13:00 ΕΡΤ1 Τόκιο 2020 – Στίβος 5η μέρα

13:20 ΕΡΤ1 Εμμανουήλ Καραλής Τελικός Επί Κοντώ

13:42 ΕΡΤ1 Κώστας Δουβαλίδης 110 μέτρα με εμπόδια ανδρών (πέμπτη προκριματική σειρά)

13:00 ΕΡΤ2 Τόκιο 2020 – Στίβος 5η μέρα – Απογευματινά Αγωνίσματα

13:15 Eurosport 1 Στίβος Ολυμπιακοί Αγώνες

13:20 ΕΡΤ3 Ολλανδία-Ουγγαρία Ολυμπιακοί Αγώνες Υδατοσφαίριση Γυναικών Πόλο

13:50 ΕΡΤ Sports 1 Τόκιο 2020 Άρση Βαρών 109 kg-Ανδρών

14:00 ΕΡΤ Sports 2-Eurosport 2 Ιαπωνία – Ισπανία Ολυμπιακοί Αγώνες Ημιτελικός Ποδόσφαιρο ανδρών

15:00 ΕΡΤ3 Τόκιο 2020 – Αυστραλία-Αργεντινή Ολυμπιακοί Αγώνες Προημιτελικός Μπάσκετ Ανδρών

15:30 ΕΡΤ2 Πολωνία – Γαλλία Τόκιο 2020 – Βόλεϊ Ανδρών

21:00 COSMOTE SPORT 6 HD ATP 500 2021 Citi Open Τένις

21:45 OPEN TV Μποέμιανς – ΠΑΟΚ UEFA 3ος Προκριματικός Conference League Ποδόσφαιρο

22:00 MEGA-Novasports 1HD Ολυμπιακός – Λουντογκόρετς 3ος Προκριματικός Champions League

23:00 COSMOTE SPORT 6 H ATP 500 202 Citi Open Τένις

*Με μαυρισμένο χρώμα οι ελληνικές συμμετοχές της ημέρας, στις ώρες που έχουν ανακοινωθεί από την ελληνική ολυμπιακή επιτροπή (ΕΟΕ).

Μοιράσου το:
σχολίασε κι εσύ

Ενημερωθείτε πρώτοι με τον τρόπο που θέλετε.