Ποδοσφαιρικό… θαύμα από τον Αγγελόπουλο του Survivor

Ο Γιώργος Αγγελόπουλος είναι αναμφισβήτητα ένα από τα πρόσωπα που έχουν μονοπωλήσει το ενδιαφέρον του κόσμου για το Survivor.Ο γνωστός και ως Ντάνος ωστόσο, έχει πραγματοποιήσει σπουδαίες εμφανίσεις και ως ποδοσφαιριστής με την φανέλα του Εθνικού Αστέρα, χαρίζοντας μάλιστα στην ομάδα του την παραμονή στην κατηγορία της Β εθνικής. Την περίοδο 2007-2008, ο Εθνικός Αστέρας έδινε ένα κρίσιμο ματς με τον Αγροτικό Αστέρα.Στο 62′ το πέναλτι του Τσουκαλίδη έβαλε μπροστά στο σκορ τον Αγροτικό ενώ ο τερματοφύλακας του Εθνικού Αστέρα, Γκίτκος αποβλήθηκε. Τερματοφύλακας άλλος δεν υπήρχε στον πάγκο και έτσι ο Αγγελόπουλος, κάθεται κάτω από τα δοκάρια. Στο 71′ ο Αστέρας κάνει το 1-1 και στο 90′ ο «Ντάνος» με μια άκρως εντυπωσιακή απόκρουση διατηρεί στην εστία του ανέπαφη.Στις καθυστερήσεις, ο Αστέρας κάνει το 2-1 και έτσι η ομάδα έμεινε στην κατηγορία!Πηγή: Goal