Τοροσίδης: Μας πειράζει η ήττα από την Μίλαν – Πάμε για νίκη στο ντέρμπι

Ο αρχηγός του Ολυμπιακού Βασίλης Τοροσίδης, ξεκαθάρισε πως τους «Πειραιώτες» τους πείραξε η ήττα από την Μίλαν (3-1) ενώ έθεσε ως στόχο την κατάκτηση της νίκης για το ντέρμπι με την ΑΕΚ.

Ο Τοροσίδης είπε στην COSMOTE SPORTS TV: «Θεωρώ ότι στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πολύ καλοί και μετά το γκολ μας συνεχίσαμε να πιέζουμε και είχαμε την κατοχή. Στο δεύτερο μας στοίχισε, φυσικά, το 9λεπτο που φάγαμε τα γκολ και «γύρισαν» το ματς. Η Μίλαν είναι μια μεγάλη ομάδα και σήμερα είδαμε ότι κατέβηκε με 8 βασικούς. Δεν το λέω σαν δικαιολογία αυτό και προφανώς μας πειράζει η ήττα. Εάν δεν μας πείραζε, θα είχαμε πρόβλημα. Θα ήταν κακό. Ήταν η πρώτη φορά που παίξαμε όλοι μαζί. Αυτή η 11άδα και έπρεπε να βρούμε τα πατήματά μας.

Όμως ανά διαστήματα παίξαμε πολύ καλά. Κοιτάμε μπροστά από δω και πέρα. Έχουμε ένα ντέρμπι μπροστά μας την ερχόμενη Κυριακή κόντρα στην ΑΕΚ και πρέπει να το κερδίσουμε».