Λούκα Μιλιβόγεβιτς: Φανταστικό γκολ από τον πρώην ερυθρόλευκο – ΒΙΝΤΕΟ

Από εκεί που σταμάτησε, ξεκίνησε στην επανέναρξη της Premier League η Κρίσταλ Πάλας που πέρασε από το “Βιτάλιτι Στάντιουμ” επικρατώντας με 2-0 της Μπόρνμουθ. Η ομάδα του Λούκα Μιλιβόγεβιτς, που βρήκε δίχτυα σε ακόμα ένα ματς, χτίζει σερί σημειώνοντας την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της. Τα «κεράσια» από την άλλη, έχασαν έδαφος και βρίσκονται σε δύσκολη θέση στη μάχη που δίνουν για παραμονή στην κατηγορία.

Οι «αετοί» πήραν προβάδισμα στο 12ο λεπτό όταν ο Μιλιβόγεβιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Ράμστντεϊλ για το 1-0. Το παιχνίδι και η νίκη της Πάλας «κλείδωσε» από νωρίς, με τον Αγιού με πλασέ στην κίνηση από το σημείο του πέναλτι να “γράφει” το τελικό 2-0 για την ομάδα του στο 23ο λεπτό.

πηγή: filathlos.gr