Άστον Βίλα: Εύκολη πρόκριση απέναντι στα πιτσιρίκια της Λίβερπουλ – BINTEO

Ο Γιούργκεν Κλοπ αντέδρασε για το πρόγραμμα της Λίβερπουλ και το… αδιαχώρητο που επικρατούσε στις ημερομηνίες, λόγω του Παγκοσμίου Κυπέλλου συλλόγων.

Και επειδή αυτό, προφανώς, είναι πιο σημαντικό από το Λιγκ Καπ, οι “κόκκινοι” αποφάσισαν να αγωνιστούν με την ομάδα U-23 στον αποψινό εκτός έδρας προημιτελικό με την Άστον Βίλα, από την οποία γνώρισε βαριά ήττα με 5-0.

Μάλιστα η ενδεκάδα της Λίβερπουλ απέναντι στους “χωριάτες” είχε μέσο όρο ηλικίας τα 19 χρόνια.

Αναμενόμενο ήταν, επομένως, ότι η Άστον Βίλα θα έπαιρνε την πρόκριση και έτσι έγινε, με τα πάντα να κρίνονται από το πρώτο ημίχρονο. Στο 14΄ο Χούριχαν άνοιξε σκορ, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Μπόγιες διπλασίασε τα τέρματα των “χωριατών” με αυτογκολ. Στο 37΄ο Κότζιο διαμόρφωσε το 3-0 και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου σημείωσε το 4-0. Στις καθυστερήσεις ο Γουέσλεϊ διαμόρφωσε το τελικό 5-0. Πηγή: filathlos.gr