Tα γκολ του Ολυμπιακού κατά της Λουκέρνης – ΒΙΝΤΕΟ

Το πρώτο γκολ του Ολυμπιακού κόντρα στη Λουκέρνη για τον γ’ προκριματικό γύρο του Europa League ήρθε στο 10′ από τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο, ο οποίος το πέτυχε με κεφαλιά – ψαράκι, έπειτα από εξαιρετική εκτέλεση κόρνερ του Κωνσταντίνου Τσιμίκα.

Το δεύτερο γκολ ήρθε στο 33′. Η μπάλα στρώθηκε στον Φορτούνη μέσα στην περιοχή, αλλά στις αλλεπάλληλες προσπάθειες του για σουτ, του έβαλε κόντρα η αντίπαλη άμυνα με την μπάλα να στρώνεται στον Χριστοδουλόπουλο που εκτέλεσε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Τρία λεπτά αργότερα, στο 36′ ο Ολυμπιακός σκόραρε για τρίτη φορά στο α’ ημίχρονο. Ο Ποντέσε έσκαψε καταπληκτικά την μπάλα στην κάθετη κίνηση του Φορτούνη, αυτός κέρδισε στο τζαρτζάρισμα τον Σίντλερ, κατέβασε την μπάλα στη μικρή περιοχή και σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Γκερέρο για το 3-0 μέσα σε αποθέωση!