Ο Ολυμπιακός «σκόρπισε» τη Βέροια με 6-1 – Χατ τρικ ο Ιντέγε

Κεφάτος ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του για το φετινό πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός, με τους «ερυθρόλευκους» να παίρνουν τη νίκη με 6-1 κόντρα στη Βέροια, στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Το σκορ για τον Ολυμπιακό άνοιξε στο 25’ της αναμέτρησης ο Μπραουν Ιντέγε, ο οποίος μετά από πάσα του Μάρκο Μαρίν, πλάσαρε εύστοχα τον Λόπεθ.

Το 2-0 για τους γηπεδούχους σημειώθηκε δύο λεπτά αργότερα, στο 27’, όταν ο Σεμπά με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Μάρκο Μαρίν, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο Νορβηγός εξτρέμ, Ταρίκ Ελιουνούσι, σημείωσε το τρίτο γκολ των «ερυθρόλευκων» στο 41’, σκορ με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο.

Το 4-0 για τον Ολυμπιακό, πέτυχε ο Λούκα Μιλιβόγιεβιτς, λίγα λεπτά μετά την έναρξη του β’ ημιχρόνου (49’), με δυνατό σουτ, ενώ το 5-0, πέτυχε στο 61’ και πάλι ο Ιντέγε.

Η Βέροια, μείωσε στο 74’ με σκόρερ τον Καπετάνο για να έρθει ο Ιντέγε στο 89’ να διαμορφώσει το τελικό 6-1 και να πετύχει χατ τρικ.