Πήρε και το Κύπελλο η Μπάγερν στο “αντίο” του Πεπ – ΒΙΝΤΕΟ

Η Μπάγερν νίκησε με 4-3 τη Ντόρτμουντ στη διαδικασία των πέναλτι και κατέκτησε το Κύπελλο Γερμανίας, έτσι ο Γκουαρδιόλα αποχαιρέτησε με νταμπλ την ομάδα του Μονάχου.

Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος έκανε το ματς της ζωής του για 120 λεπτά, όμως αστόχησε στη ρώσικη ρουλέτα…

Μετά από ένα στείρο 90λεπτο οι δύο ομάδες κλήθηκαν να λύσουν τις διαφορές τους στην παράταση αλλά και εκεί δεν μπόρεσαν να σκοράρουν με αποτέλεσμα να κριθεί ο τίτλος στην ψυχοφόρο διαδικασία των πέναλτι.

Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος έκανε καταπληκτική εμφάνιση για την Ντόρτμουντ, ήταν συγκλονιστικός για 120 λεπτά, αλλά έχασε πέναλτι (δοκάρι και άουτ), όπως και ο Σβεν Μπέντερ, την εκτέλεση του οποίου απέκρουσε ο Μάνουελ Νόιερ.

Η Μπάγερν έχασε μόνο ένα πέναλτι, αυτό που η μπάλα απο το σουτ του Κίμιχ πήγε πάνω στον Μπούρκι, έτσι επικράτησε με 4-3 και ο Πεπ Γκουαρδιόλα αποχαιρέτησε τους Βαυαρούς με νταμπλ.