Πανιώνιος – Βέροια 0-1

Η Βέροια έκανε το «θαύμα» της σε μία ακόμη εκτός έδρας αναμέτρηση, περνώντας νικηφόρα από τη Νέα Σμύρνη με 1-0, με γκολ του Ναζλίδη στο 93′, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής. Αυτή ήταν η πρώτη εντός έδρας ήττα για τους «κυανέρυθρους».

Το παιχνίδι δεν διεκδικεί σε καμία περίπτωση “δάφνες ποιότητας”, με τις δύο ομάδες να περιορίζονται κυρίως σε παιχνίδι κέντρου, με λιγοστές καλές στιγμές μπροστά στις δύο εστίες. Οι γηπεδούχοι είχαν ανούσια υπεροχή, ενώ οι φιλοξενούμενοι πάτησαν ελάχιστα την περιοχή του Παπαδόπουλου.

Όλα αυτά μέχρι το 3ο λεπτό των καθυστερήσεων και το κόρνερ το οποίο κέρδισε η ομάδα της Ημαθίας. Μετά την εκτέλεση η μπάλα έφτασε στον Ναζλίδη κι αυτός με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.