Ιστορικό… καρέ σε 14’ για Βαγιεκάνο – ΒΙΝΤΕΟ

Η Ράγιο Βαγιεκάνο κατάφερε να επικρατήσει με 4-2 της Λεβάντε για την 25η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν στο «Βαγιέκας», με τον Αλμπέρτο Μπουένο να γράφει… ιστορία, με τα τέσσερα γκολ που σημείωσε μέσα σε 14 λεπτά.

Η Βαγιεκάνο ανέβηκε στους 29 βαθμούς και είναι στο +7 από την αντίπαλό της, η οποία με 22 πόντους είναι στην ζώνη υποβιβασμού.

Ο Αλμπέρτο Μπουένο έβαλε τέσσερα γκολ στην εστία της Λεβάντε, σε μόλις δεκατέσσερα λεπτά. Από το 24’, έως το 38’ και πέτυχε πολλά ρεκόρ. Μπορεί ο Κασαντεσούς να άνοιξε το σκορ για τη Λεβάντε στο 13’, αλλά μετά από 10 λεπτά ξεκίνησε η παράσταση του Αλμπέρτο Μπουένο. Ο 27χρονος Ισπανός επιθετικός ισοφάρισε στο 24’, έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του στο 32’, έκανε το 3-1 στο 33’ και πέτυχε το 4-1 στο 38’… Στο 85’ ο Ούτσε διαμόρφωσε το τελικό 4-2.