Χρυσό τρίποντο πρεμιέρας α��ό τον Ατρόμητο

Χρυσό τρίποντο πρεμιέρας από τον Ατρόμητο

Με την ζέστη να είναι αφόρητη και το θερμόμετρο να δείχνει 39 βαθμούς Κελσίου, Ατρόμητος και Πλατανιάς διασταύρωναν τα ξίφη τους στην πρεμιέρα για τις δύο ομάδες στην φετινή Σούπερ Λιγκ. Οι Περιστεριώτες, όπως και οι Κρητικοί, ήθελαν το τρίποντο της νίκη για να ξεκινήσουν ιδανικά την σεζόν. Εκείνοι οι οποίοι τελικά χαμογέλασαν ήταν οι παίκτες του Ατρόμητου, που με το γκολ του Παπάζογλου, πήραν τη νίκη με 1-0.

Α’ ημίχρονο: Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να έχουν τον ελέγχο του αγώνα ωστόσο εκείνοι οι οποίοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ ήταν οι παίκτες του Γιώργου Παράσχου. Ο Γιαννούλης φεύγει από τα δεξιά στο 20′ και βγάζει την σέντρα στην καρδιά της άμυνας του Πλατανιά και ο Παπαζόγλου με κεφαλιά έκανε το 1-0, αφού πρώτα η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι. Ένα λεπτό αργότερα το σουτ του Ναπολεόνι θα φύγει λίγο έξω. Στο 25′ ο Φυντανίδης θα απειλήσει με απευθείας εκτέλεση φάουλ, λίγο έξω η μπάλα. Ο Ατρόμητος στο τελευταίο πεντάλεπτο είχε τρεις ευκαιρίες να πάει με δύο γκολ διαφορά στα αποδυτήρια ωστόσο δεν τα κατάφερε. Στο 40′ το σουτ του Ναπολεόνι μέσα από την περιοχή θα περάσει λίγο έξω, ενώ στο 43΄ο ίδιος παίχτης θα αναγκάσει τον Περιστερίδη να παραχωρήσει κόρνερ. Από την εκτέλεση του ο Ταυλαρίδης θα πιάσει την κεφαλιά η οποία περνάει άουτ.