“Αυτόχειρας” ο ΠΑΟΚ στο Παγκρήτιο

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε να κερδίζει με 2-0 στο Παγκρήτιο, όμως σε 10 λεπτά τα έχασε όλα και ο Εργοτέλης ισοφάρισε (2-2) μετά από λάθος του Ινσαουράλδε και αυτογκόλ του Κίτσιου.

Από τον «παράδεισο» του 2-0, στην «κόλαση» του 2-2 ο ΠΑΟΚ ο οποίος «έχτιζε» επί 70 λεπτά στο Παγκρήτιο και από το 71′ μέχρι το 81′ κατάφερε να τα «γκρεμίσει» όλα.

Ο δικέφαλος προηγήθηκε με τέρμα του Κοστίν Λάζαρ στο 2′ και με διαρκή πρωτοβουλία των κινήσεων στο παιχνίδι κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό και να κρατήσουν τους γηπεδούχους μακριά από την εστία του Γλύκου.

Το πρώτο 45λεπτο ολοκληρώθηκε δίχως κάποια αλλαγή στο σκορ, όμως με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 47′, με πολύ όμορφο τέρμα του Σαλπιγγίδη, ο ΠΑΟΚ πήρε «αέρα» δύο τερμάτων στο ματς.