ΒΙΝΤΕΟ-Άγριες συμπλοκές χούλιγκαν στη Βραζιλία

Στο 17ο λεπτό διακόπηκε η αναμέτρηση Ατλέτικο Παρανά-Βάσκο μετά από άγριες συμπλοκές μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων.

Μπορεί η Βραζιλία να ετοιμάζεται να φιλοξενήσει το Παγκόσμιο Κύπελλο το καλοκαίρι, τα πράγματα όμως στο εσωτερικό μόνο καλά δεν είναι λίγους μήνες πριν το ποδοσφαιρικό ραντεβού της χρονιάς.

Η αναμέτρηση της Παρανά με τη Βάσκο δεν ολοκληρώθηκε ποτέ, καθώς μετά από μόλις 17 λεπτά κι ενώ το σκορ ήταν 1-0, οι οπαδοί των δύο ομάδων εκμεταλλευόμενοι την απουσία αστυνομίας ήρθαν στα χέρια. Το ματς ήταν καθοριστικό και για τις δύο ομάδες, καθώς οι γηπεδούχοι έψαχναν νίκη για να εξασφαλίσουν την παρουσία τους στο επόμενο Κόπα Λιμπερταδόρες και οι φιλοξενούμενοι προκειμένου να αποφύγουν τον υποβιβασμό.

Χρησιμοποιώντας οτιδήποτε θα μπορούσε να μετατραπεί σε όπλο ή απλά τα γυμνά τους χέρια, οι χούλιγκαν τα έκαναν γυαλιά-καρφιά ενώ επιστρατεύτηκε ακόμη κι ελικόπτερο της αστυνομίας το οποίο προσγειώθηκε μέσα στο γήπεδο!

Πηγή: sport-fm.gr