• Νίκη για Πανιώνιο, συντριβή για ΠΑΟΚ

    1:32 πμ, Πέμπτη 14 Νοε 2013 1:32 πμ, Πέμπτη 14 Νοε 2013

    Νίκη για Πανιώνιο, συντριβή για ΠΑΟΚ

    Την ώρα που ο Πανιώνιος επέστρεφε στις νίκες επικρατώντας 74-62 της Μπίσονς, ο ΠΑΟΚ γνώριζε βαριά ήττα στη Ρωσία από τη Νίζνι (87-53), στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Eurocup.

    Ο Πανιώνιος συνάντησε αρκετά προβλήματα, κατάφερε, όμως, να υπερκεράσει το εμπόδιο της φινλανδικής Μπίσονς, στο Ελληνικό, κάνοντας παράλληλα σημαντικό βήμα για την πρόκρισή του στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

    Αντιθέτως, ο ΠΑΟΚ ήταν αγνώριστος στη Ρωσία και μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό, γνώρισε μία ακόμα. Και μάλιστα ιδιαίτερα βαριά, καθώς το 87-53 μόνο τιμητικό δεν είναι για την ομάδα του Σούλη Μαρκόπουλου, που σε κανένα σημείο του ματς δεν μπόρεσε να κοντράρει την Νίζνι.

    1ος ΟΜΙΛΟΣ

    Τρίτη, 12 Νοεμβρίου

    Νίμπουρκ (Τσεχία)-Αρτλαντ Ντράγκονς (Γερμανία) 86-70

    Τετάρτη, 13 Νοεμβρίου

    Τσιμπόνα Ζάγκρεμπ (Κροατία)-Καντού (Ιταλία) 79-86

    Λε Μαν (Γαλλία)-Οστάνδη (Βέλγιο) 71-80

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (5αγ.): Καντού 10, Οστάνδη 9,Λε Μαν 8, Νίμπουρκ 7, Άρτλαντ Ντράγκονς 6, Τσιμπόνα 5

    2ος ΟΜΙΛΟΣ

    Τρίτη, 12 Νοεμβρίου

    Ολντενμπουργκ (Γερμανία)-Μπιλμπάο (Ισπανία) 91-86

    Ελάν Σαλόν (Γαλλία)-Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ (Κροατία) 65-80

    Τετάρτη, 13 Νοεμβρίου

    Ντιναμό Σάσαρι (Ιταλία)-Σαρλερουά (Βέλγιο) 94-78

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (5αγ.): Όλντενμπουργκ 9, Μπιλμπάο 9, Τσεντεβίτα 8, Σάσαρι 8, Ελάν Σαλόν 6, Σαρλερουά 5

    3ος ΟΜΙΛΟΣ

    Τετάρτη, 13 Νοεμβρίου

    Βιλερμπάν (Γαλλία)-Βαλένθια (Ισπανία) 79-76

    Βαρέζε (Ιταλία)-Ουλμ (Γερμανία) 77-78

    Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)-Παρί Λεβαλουά (Γαλλία) 74-66

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (5αγ.): Ουλμ 9, Βαλένθια 8, Βιλερμπάν 8, Ολίμπια Λιουμπλιάνα 8, Παρί Λεβαλουά 6, Βαρέζε 6

    4ος ΟΜΙΛΟΣ

    Τρίτη, 12 Νοεμβρίου

    Γκραβελίν (Γαλλία)-Σαραγόσα (Ισπανία) 85-67

    Μονς (Βέλγιο)-Αλμπα Βερολίνου (Γερμανία) 57-77

    Βίρτους Ρόμα (Ιταλία)-Τέλεκομ Βόννης (Γερμανία) 75-85

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (5αγ.): Άλμπα 9, Γκραβελίν 9, Τέλεκομ Βόννης 8, Σαραγόσα 7, Βίρτους Ρόμα 7, Μονς 5

    5ος ΟΜΙΛΟΣ

    Τετάρτη, 13 Νοεμβρίου

    Ασέσοφτ Πλοϊέστι (Ρουμανία)-Λουκόιλ Ακαντέμικ Σόφιας (Βουλγαρία) 72-85

    Πινάρ Καρσίγιακα (Τουρκία)-Χάποελ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ) 81-80

    Iγκοκέα Αλεξάντροβατς (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)-Χίμκι (Ρωσία) 86-91

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (5αγ.): Πινάρ Καρσίγιακα 9, Χίμκι 9, Χαποελ 8,Ασεσοφτ Πλοϊέστι 7, Ιγκοκέα 6, Λουκόιλ 6

    6ος ΟΜΙΛΟΣ

    Τετάρτη, 13 Νοεμβρίου

    Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)-ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ) 87-53

    Χίμικ Γιούζνε (Ουκρανία)-Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο) 84-76

    Αλμπα Φέχερβαρ (Ουγγαρία)-TED Ανκαρα (Τουρκία) 92-84

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (5αγ.): Χίμικ Γιούζνε 9, Νίζνι 9, ΠΑΟΚ 8, Μπουντούτσνοστ 7, TED Ανκαρα 6, Άλμπα Φέχερβαρ 6

    7ος ΟΜΙΛΟΣ

    Τετάρτη, 13 Νοεμβρίου

    Ούνιξ Καζάν (Ρωσία)-ΜΖΤ Σκοπίων (ΠΓΔΜ) 85-61

    Μπάνβιτ (Τουρκία)-VEF Ρίγα (Λετονία) 83-64

    Κάλεβ Ταλίν (Εσθονία)-Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) 64-68

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (5αγ.): Ούνιξ Καζάν 10, Μακάμπι Χάιφα 9, Μπάνβιτ 8, VEF Ρίγα 7, MZT Σκοπίων 6, Κάλεβ Ταλίν 5

    8ος ΟΜΙΛΟΣ

    Τετάρτη, 13 Νοεμβρίου

    Πανιώνιος (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπίσονς Λοϊμάα (Φινλανδία) 74-62

    Σπαρτάκ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Νεπτούνας Κλαϊπέντα (Λιθουανία) 88-75

    Ραντνίτσκι Κραγκούγεβατς (Σερβία)-Μπεσίκτας (Τουρκία) 70-77

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (5αγ.): Μπεσίκτας 9, Ραντνίτσκι 8, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 8, Μπίσονς 7, Σπαρτάκ Αγ. Π. 7, Νεπτούνας 6

    σχολίασε κι εσύ
    σχετικά άρθρα