Τελικό: Φωκικός-Ολυμπιακός 3-5

Σ’ ένα πολύ ωραίο παιχνίδι, ο Ολυμπιακός νίκησε με 5-3 στην Άμφισσα τον Φωκικό και προκρίθηκε στους “16” του κυπέλλου. Οι “ερυθρόλευκοι” είχαν εξασφαλίσει το εισιτήριο για την επόμενη φάση από το πρώτο ματς, όπου είχαν επικρατήσει με 4-1 και έπαιξαν ελεύθερα, όπως και οι γηπεδούχοι, οι οποίοι κέρδισαν τις εντυπωσεις. Κερδισμένοι από αυτό βγήκαν οι φίλαθλοι, που είδαν οκτώ γκολ.

Ο Φωκικός προηγήθηκε στο 8 με τον Φράγκο. Το τέρμα αυτό αφύπνισε τους παίκτες του Μίτσελ. Ο Φουστέρ έκανε το 1-1 στο 16 και στα επόμενα 17 λεπτά ακολούθησαν άλλα τρία γκολ από τους Βάις (23), Ολαϊτάν (25) και Εντινγκά (33).

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την χαλάρωση των αντιπάλων τους στην επανάληψη και μείωσαν σε 3-4 με τέρματα των Ράντι (51) και Αλβάρεζ (76). Το τελικό 3-5 διαμόρφωσε στο 86 ο νεαρός Παπασάββας.