Η απάντηση του ομογενούς τενίστα στις αποδοκιμασίες του κοινού: “Δεν σας ζήτησα εγώ να έρχεστε να με βλέπετε”

Τη δική του απάντηση στις αποδοκιμασίες από το κοινό του Open της Σαγκάης έδωσε μετά το τέλος του ματς με τον Μίσα Ζβέρεφ ο Νικ Κύργιος.

Το κοινό του Open της Σαγκάης κατηγόρησε τον ομογενή τενίστα ότι δεν έδειξε κανένα ενδιαφέρον για τον αγώνα μετά την απώλεια του πρώτου σετ. Σε πολλές από τις φάσεις του αγώνα δεν έπαιζε καν άμυνα με συνέπεια να αποδοκιμαστεί, με τον αντίπαλο του να κατακτά μία άνετη νίκη με 2-0 σετ (6-3, 6-1).

Έτσι μετά το τέλος του αγώνα και σε ερώτηση αν όφειλε στους θεατές καλύτερη προσπάθεια ως ένα από τα αστέρια του παιχνιδιού, ο Κύργος απάντησε: «Τι σημαίνει αυτό; Είμαι καλός στο να χτυπάω το μπαλάκι στο φιλέ, δεν χρωστάω σε κανέναν τίποτα. Αν δεν σας αρέσει, δεν σας ζήτησα εγώ να έρχεστε να με βλέπετε. Απλά φύγετε».

ΠΗΓΗ: tennis.com, ΠΗΓΗ ΦΩΤΟ: AP