LIVE: Παναθηναϊκός – ΑΕΛ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο ΟΑΚΑ με τη Λάρισα να επικρατεί του Παναθηναϊκού με 1-2.Ο Μιλοσάβλιβιτς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους μόλις στο 35ο δευτερόλεπτο, ενώ ο Ουάρντα στο 57` εκτέλεσε τον Διούδη διπλασιάζοντας τα τέρματα της Λάρισας. Στο 62ο λεπτό, ο Ζαχίντ με όμορφο σουτ από τα όρια της περιοχής νίκησε τον Κρίστινσον για να μειώσει σε 2-1. Να σημειωθεί ότι στο 35ο λεπτό, ο διαιτητής Σιδηρόπουλος, αφού συμβουλεύτηκε το VAR, ακύρωσε γκολ του Παναθηναϊκού με τον Καμπετσή), αφού είδε επιθετικό φάουλ στον Ισλανδό γκολκίπερ της Λάρισας.Τελευταία φορά που η ΑΕΛ είχε «αλώσει» την έδρα του Παναθηναϊκού ήταν το 1991, όταν είχε επικρατήσει με 3-1 (17’ σουτ Μαυρίδης – 16’ σουτ Στόικα, 23’ σουτ Στόικα, 69’ σουτ Πετκόφ. Στο 39’ 2η κίτρινη Κυριλλίδης), με τον Γιώργο Δώνη να βρίσκεται στην 11άδα των «πρασίνων».Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)Κίτρινες κάρτες: Ζαχίντ, Σένκεφελντ – Μπράλιτς, Ουάρντα, Σεσέροβιτς, ΣτάνκοβιτςΠαναθηναϊκός (Δώνης): Διούδης, Αποστολάκης, Σένκεφελντ (79` Κολοβός), Πούγγουρας, Χατζηθεοδωρίδης, Κουρμπέλης, Δώνης (60` Μπεκ), Μπουζούκης, Ζαχίντ, Χατζηγιοβάνης, Καμπετσής (56` Μακέντα)Λάρισα (Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μιχαήλ, Ουάρντα (86` Καρανίκας), Μιλοσάβλιεβιτς, Ντάουντα (66` Χαλκιαδάκης), Μόρας, Σετσέροβιτς, Μπέρτος, Κάτσε (46` Φατιόν), Μπράλιτς, Στάνκοβιτς.Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ