• Europa League : Στο δεύτερο αγώνα θα αναδειχθεί ο αντίπαλος του Ατρόμητου

    12:47 πμ, Παρασκευή 12 Ιουλ 2019 12:47 πμ, Παρασκευή 12 Ιουλ 2019

    «Ανοιχτούς λογαριασμούς» για τη ρεβάνς άφησαν Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία) και Κρακοβία (Πολωνία), που αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στην έδρα της πρώτης, για τον α΄ προκριματικό γύρο του Europa League. Ο νικητής θα αντιμετωπίσει τον Ατρόμητο στο β΄ γύρο. Όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο 40΄ με αυτογκόλ του Κρούζλιακ και τους Σλοβάκους να φτάσουν στην ισοφάριση τέσσερα λεπτά αργότερα, με τον Ντίβκοβιτς.

    Τα αποτελέσματα:

    Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)-Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) 0-2

    ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Τίτογκραντ (Μαυροβούνιο) 4-0

    Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ)-Ρέιντζερς (Σκωτία) 0-4

    Ζενές Ες (Λουξεμβούργο)-Τομπόλ Κοστανάι (Καζακστάν) 0-0

    Μάλμε (Σουηδία)-Μπαλιμένα (Βόρεια Ιρλανδία) 7-0

    Μπραν (Νορβηγία)-Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) 2-2

    Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν)-Τορπέντο Κουτάισι (Γεωργία) 1-0

    Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)-Ραντνίτσκι Νις (Σερβία) 2-0

    Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)-Μούρα (Σλοβενία) 2-0

    Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία)-Κουκέσι (Αλβανία) 3-0

    Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)-Β36 (Νησιά Φαρόε) 2-0

    Μπρόντμπι (Δανία)-Ίντερ Τούρκου (Φινλανδία) 4-1

    Μόλντε (Νορβηγία)-KR (Ισλανδία) 7-1

    Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία)-Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) 0-2

    Ακαντέμιγια Πάντεφ (Βόρεια Μακεδονία)-Ζρίνσκι (Βοσνία) 0-3

    Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)-Χιμπέρνιανς (Μάλτα) 1-0

    Σπεράντα Νισπορένι (Μολδαβία)-Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) 0-3

    Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)-Ρίγας FS (Λετονία) 2-3

    Ράντνικ Μπιγέλινα (Βοσνία)-Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) 2-0

    Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)-Τσιχούρα Σατσκέρε (Γεωργία) 1-2

    Αλασκερτ (Αρμενία)-Μακεντονίγια Σκοπίων (Β. Μακεδονία) 3-1

    Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)-Ενγκορντάνι (Ανδόρα) 6-0

    Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) 0-2

    Βέντσπιλς (Λετονία)-Τέουτα (Αλβανία) 3-0

    Ριτεριάι (Λιθουανία)-Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε) 1-1

    Λιεπάγια (Λετονία)-Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) 1-1

    Μπάλτζαν (Μάλτα)-Ντομζάλε (Σλοβενία) 3-4

    Λάτσι (Αλβανία)-Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ) 1-1

    Νάρβα Τρανς (Εσθονία)-Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο) 0-2

    Σαμπάιλ (Αζερμπαϊτζάν)-Κραϊόβα (Ρουμανία) 2-3

    Πιούνικ (Αρμενία)-Σκούπι (Β. Μακεδονία) 3-3

    ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Πετροκούμπ (Μολδαβία) 1-0

    Κόναχς Κουέι (Ουαλία)-Κιλμάρνοκ (Σκωτία) 1-2

    Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)-Νόρκεπινγκ (Σουηδία) 0-2

    Αμπερντίν (Σκωτία)-Ροβανιέμι (Φινλανδία) 2-1

    Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία)-Κρακοβία (Πολωνία) 1-1

    Κλίφτονβιλ (Βόρεια Ιρλανδία)-Χάουγκενσουντ (Νορβηγία) 0-1

    Σιρόκι Μπρίγεκ (Βοσνία)-Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν) 1-2

    Ζέτα (Μαυροβούνιο)-Φέχερβαρ (Ουγγαρία) 1-5

    Κουόπιο (Φινλανδία)-Βιτέμπσκ (Λευκορωσία) 2-0

    Κορκ (Ιρλανδία)-Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο) 0-2

    Χόνβεντ (Ουγγαρία)-Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία) 3-1

    Στεάουα (Ρουμανία)-Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία) 2-0

    Τσουκαρίτσκι (Σερβία)-Μπάναντς (Αρμενία) 3-0

    Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)-Λέγκια (Πολωνία) 0-0

    Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν) 23:00

    Στιάρναν (Ισλανδία)-Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία) 23:00

    Πηγή : ΑΠΕ-ΜΠΕ

    σχολίασε κι εσύ
    σχετικά άρθρα