Το ειρωνικό tweet της ΚΑΕ Παναθηναϊκός – Έβγαλε silver alert για τον Ολυμπιακό – ΦΩΤΟ

Ο Ολυμπιακός πήρε την απόφαση να μην αγωνιστεί στο δεύτερο ημίχρονο του ημιτελικού Κυπέλλου με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ κάτι που έδωσε αυτόματα… εισιτήριο πρόκρισης στους “πράσινους” στον τελικό της διοργάνωσης.

Η ΚΑΕ Παναθηναϊκός θέλησε να σχολιάσει με χιουμοριστικό τρόπο τις αποψινές εξελίξεις και την αποχώρηση των “ερυθρόλευκων” στο ημίχρονο, τη στιγμή που το σκορ ήταν 40-25 υπέρ των γηπεδούχων.

“40-25 ή 20-0 ακόμα τους ψάχνουμε!” αναφέρει το “τιτίβισμα” του “τριφυλλιού”, που χρησιμοποίησε και μια φωτογραφία από το Silver Alert.

Ταυτόχρονα οι «πράσινοι» έλεγαν μετά τα όσα έγιναν στο κλειστό των ολυμπιακών εγκαταστάσεων: «Με 26-6 βολές στο ματς της Ευρωλίγκας στο ΣΕΦ μάλλον έπρεπε να φύγουμε κι εμείς».

Με αυτή την ατάκα οι άνθρωποι του τριφυλλιού αφήνουν και… σπόντες για τη διαιτησία του αγώνα στο Φάληρο πρόσφατα.