«Γύρισε» το παιχνίδι με τους Μπουλς ο Γιάννης Αντετοκούνμπο – ΒΙΝΤΕΟ

Μετά την τραγική εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου απέναντι στους Μπουλς, οι Μπακς έδειχναν ότι οδεύουν προς τη δεύτερη διαδοχική ήττα τους και δη ξανά εντός έδρας, αλλά στην επανάληψη… μεταμορφώθηκαν κι έφτασαν σε μία σπουδαία ανατροπή και μεγάλη νίκη με 123-104.Η διαφορά στο τελευταίο λεπτό της δεύτερης περιόδου είχε φτάσει ακόμη και στους 22 πόντους υπέρ των «ταύρων» (41-63), με το ημίχρονο να κλείνει τελικά στο 18 για την ομάδα του Σικάγο και τα «ελάφια» να είναι κάκιστα επιθετικά.Συνολικά, άλλωστε, πέτυχαν μόλις 45 πόντους, αλλά στην τρίτη περίοδο «οργίασαν» και μόνο σε ένα 12λεπτο σημείωσαν περισσότερους (46 π.), κλείνοντας με επιμέρους 31 (46-17).Εν τέλει η ομάδα του Μιλγουόκι έφτασε σε μία άνετη νίκη με διαφορά 19 πόντων και ανέβηκε στο 11-4, ενώ οι Μπουλς υποχώρησαν στο 4-12.Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έμεινε στο παρκέ για 32 λεπτά και μέτρησε 23 πόντους (6/11 διπ., 2/4 τρ., 5/9 β.), 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 τάπες και 4 λάθη.Πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπλέντσο με 25 πόντους (10/13 σουτ, 4 ρ., 6 ασ.), ενώ σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε και ο Μίντλετον με 23 πόντους, 10 ριμπάουντ και 8 ασίστ.Για τους Μπουλς ξεχώρισαν οι Πάρκερ και Χόλιντεϊ με 21 και 20 πόντους αντίστοιχα.Τα δωδεκάλεπτα: 27-40, 18-23, 46-17, 32-24.