Στο νοσοκομείο ο Σορεντίνο μετά από την σύγκρουση με τον Ρονάλντο- ΦΩΤΟ

Ύστερα από μία συναρπαστική αναμέτρηση, που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τέλος, η Γιουβέντους επικράτησε της Κιέβο Βερόνα με 2-3 χάρη σε γκολ του Φεντερίκο Μπερναρντέσκι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Νωρίτερα, οι γηπεδούχοι είδαν τον Στέφανο Σορεντίνο να αποχωρεί τραυματίας από τον αγώνα, ύστερα από σύγκρουση που είχε με τον Κριστιάνο Ρονάλντο.

Στο 86′ ο πρώην τερματοφύλακας της ΑΕΚ, που μέχρι εκείνο το σημείο ήταν εξαιρετικός, δέχθηκε ένα -μη ηθελημένο- χτύπημα στο πρόσωπο από τον CR7 και έμεινε για τέσσερα λεπτά πεσμένος στο έδαφος, λαμβάνοντας τη φροντίδα του ιατρικού επιτελείου της Κιέβου.

Στη συνέχεια χρειάστηκε να διακομισθεί στο νοσοκομείο, όπου και του τοποθετήθηκε κολάρο, όπως αποκάλυψε μέσω Instagram η σύζυγός του, Σάρα.

Οι πρώτες εξετάσεις -όπως αναφέρουν τα ιταλικά ΜΜΕ- δεν έδειξαν κάτι το πολύ ανησυχητικό και γίνεται λόγος για τραύμα στο κεφάλι και πιθανό κάταγμα στη μύτη.