Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις του Ολυμπιακός – Παναιτωλικός – ΒΙΝΤΕΟ

Πραγματοποιώντας μία από τις καλύτερες φετινές εμφανίσεις του, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός συνέτριψε 4-0 τον Παναιτωλικό στο «Γ. Καραϊσκάκης» και εξασφάλισε την τρίτη θέση, μία αγωνιστική πριν ολοκληρωθεί το εφετινό πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί στο 6ο λεπτό, όταν ο Μοράρ κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας αλλά το πλασέ του έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Προτό. Από εκείνο το σημείο ο αγώνας μετατράπηκε σε έναν επιθετικό μονόλογο των γηπεδούχων, που με τον Μιραλάς να «σερβίρει» και τους Ρομαό (25΄), Φορτούνη (33΄) να εκτελούν έφτασε στο 2-0, με τον διεθνή μεσοεπιθετικό να φτάνει τα 50 γκολ με την ερυθρόλευκη φανέλα. Από εκεί και ύστερα ανέλαβε δράση ο Καρίμ Ανσαριφάρντ, που σκόραρε δις (38΄, 46΄) ύστερα από έξοχες προσπάθειες και ασίστ των Χατζησαφί και Φορτούνη, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Δείτε εδώ τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις της αναμέτρησης.