Η μεγάλη επιστροφή της Λίβερπουλ μετά από 10 χρόνια – ΦΩΤΟ

Ο θρίαμβος για τη Λίβερπουλ ολοκληρώθηκε στο Μάντσεστερ όπου οι ρεντς μπορεί να βρέθηκαν πίσω στο σκορ, όμως έκαναν την ανατροπή στο «Etihad» και πέρασαν στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ με δύο νίκες απέναντι στη Σίτι (2-1 και 3-0 στο πρώτο ματς).

Τέλειο ξεκίνημα για τους «πολίτες» που άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Ζέσους, όμως δεν κατάφεραν να παρασύρουν την άψογα στημένη ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ. Στο 42ο λεπτό φώναξαν σωστά για κανονικό γκολ του Σανέ που δεν μέτρησε. Από τις διαμαρτυρίες αποβλήθηκε στο φινάλε του ημιχρόνου ο Γκουαρντιόλα.

Το ματς κρίθηκε στο 56ο λεπτό όταν ο Σαλάχ πήρε την μπάλα σε σημείο βολής και πάγωσε το «Etihad». Τον θρίαμβο ολοκλήρωσε ο Φιρμίνο στο 77ο λεπτό εκμεταλλευόμενος ένα τραγικό λάθος του Οταμέντι.

Πηγή πληροφοριών: dailymail