Νέα πρόκληση από τον Κύργιο: Τα μάζεψε και έφυγε από τον αγώνα – ΒΙΝΤΕΟ

Νέο θέμα προέκυψε με τον Νικ Κύργιο, καθώς σήμερα αποχώρησε από το ματς με τον Αμερικανό, Στιβ Τζόνσον, μετά το πρώτο σετ του αγώνα για τον 1ο γύρο του «Shanghai Rolex Masters».

Ο 22χρονος Ελληνοαυστραλός δήλωσε παραίτηση, αφού είχε χάσει το πρώτο σετ με 7-6 (7/5), χωρίς να διευκρινίζεται ο λόγος.

Ο ιδιόρρυθμος Κύργιος έδειχνε να είναι θυμωμένος με τον διαιτητή και με το κοινό, χωρίς να αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού.

Μετά από 47 λεπτά του αγώνα, ο ομογενής πρωταθλητής πλησίασε τον Τζόνσον και τον διαιτητή για να τους χαιρετήσει και αποχώρησε από το γήπεδο, υπό τις έντονες αποδοκιμασίες από τους Κινέζους φιλάθλους.

Να σημειωθεί πως στο περσινό τουρνουά της Σανγκάης, σε ματς με τον Μίσα Ζβέρεφ έδειξε αδιαφορία και τιμωρήθηκε για έλλειψη προσπάθειας από τη διεθνή ομοσπονδία τένις.Δείτε το βίντεο από χρήστη του Twitter: