“Καθάρισε” εύκολα ο Ατρόμητος τη Λαμία

Μετά από 4 σερί ισοπαλίες, ο Ατρόμητος πανηγύρισε την πρώτη του φετινή νίκη στη Super League, με 3-0 επί της Λαμίας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής. Το ματς είχε τελειώσει από το πρώτο 45λεπτο με τα γκολ των Ουάρντα (27΄) και Μανούσου (28΄, 35΄).

Η αήττητη εκτός έδρας (ισοπαλία στη Ξάνθη, νίκη στην Τρίπολη) και εντυπωσιακή στα ματς που ηττήθηκε… στις λεπτομέρειες από Ολυμπιακό και ΑΕΚ, Λαμία, παραδόθηκε «άνευ όρων» στον εξαιρετικό στο πρώτο μέρος Ατρόμητο, που πριν τα τρία γκολ είχε χάσει άλλες τρεις κλασικές ευκαιρίες για να προηγηθεί. Από τη στιγμή που έγινε αυτό, στο 27΄ με το πλασέ του Ουάρντα, δεν είχε κανένα πρόβλημα στη συνέχεια να πετύχει άλλα δύο τέρματα με τον Μανούσο (28΄,35΄) και να «κατεβάσει ταχύτητα» στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο διάστημα αυτό οι Περιστεριώτες σεβάστηκαν την αντίπαλό τους και χωρίς να δείχνουν διάθεση για να επιτεθούν κράτησαν πολύ εύκολα ανέπαφη την εστία τους, ενώ στο 61΄ ο Ντιγκινί με απίστευτη ενέργεια δεν κατάφερε να νικήσει τον Παπαδόπουλο.