• Τα αποτελέσματα των προκριματικών του Γιουρόπα Λιγκ

    12:00 πμ, Παρασκευή 11 Ιουλ 2014 12:00 πμ, Παρασκευή 11 Ιουλ 2014

    Τα αποτελέσματα των προκριματικών του Γιουρόπα Λιγκ

    Στους αγώνες ρεβάνς για τον πρώτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ σημειώθηκαν τα αποτελέσματα (σε παρένθεση το σκορ του πρώτου παιχνιδιού):

    Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) - Σλιέμα Γουόντερερς (Μάλτα) 2-1 (1-1)

    Ντάνταλκ (Ιρλανδία) - Ζενές Ες (Λουξεμβούργο) 3-1 (2-0)

    Ζίμπρου Κισινάου (Μολδαβία) - Σκεντίγια (ΠΓΔΜ) 2-0 (1-2)

    Σαχτέρ Καραγκάντι (Καζακστάν) - FC Σιράκ (Αρμενία) 4-0 (2-1)

    Κουκέσι (Αλβανία) - Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν) 0-0 (0-1)

    FC Αστάνα (Καζακστάν) - FC Πιούνικ (Αρμενία) 2-0 (4-1)

    Λίτεξ Λόβετς (Βουλγαρία) - Βέρις Κισινάου (Μολδαβία) αναβολή (0-0)

    Σιρόκι Μπρίγεγκ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - Καμπάλα FK (Αζερμπαϊτζάν) 3-0 (2-0)

    Τρόμσο (Νορβηγία) - Τάρτου FC Σάντος (Εσθονία) 6-1 (7-0)

    Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία) - FK Μπάνγκα (Λιθουανία) 4-0 (0-0)

    Φουγκλαφιόρντουρ (Νησιά Φαρόε) - Μιλικόσκι (Φινλανδία) 0-0 (0-1)

    Χόνκα (Φινλανδία) - Σιλαμάε Κάλεβ (Εσθονία) 3-2 (παρ.) (1-2)

    Κόπερ (Σλοβενία) - Τσέλικ Νίκσιτς (Μαυροβούνιο) 4-0 (5-0)

    Τσιχούρα Σατσχέρε (Γεωργία) - FK Τούρνοβο (ΠΓΔΜ) 3-1 (1-0)

    Μέταλουργκ Σκοπίων (ΠΓΔΜ) - UE Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) 2-0 (3-0)

    Μπρομαποϊκάρνα (Σουηδία) - Βάασα (Φινλανδία) 2-0 (1-2)

    Λιμπερτάς (Σαν Μαρίνο) - Μπότεφ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) 0-2 (0-4)

    Κόλετζ Γιουρόπα (Γιβραλτάρ) - Βαντούζ (Λιχτενστάιν) 0-1 (0-3)

    Φλαμουρτάρι (Αλβανία)- Σιόνι Μπόλνισι (Γεωργία) 1-2 (3-2)

    Ίντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) - FC Τιράσπολ (Μολδαβία) 3-1 (3-2)

    Γέλγκαβα (Λετονία) - Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) 0-2 (0-4)

    Φόλα Ες (Λουξεμβούργο) - Γκέτεμποργκ (Σουηδία) 0-2 (0-0)

    FK Ατλάντας (Λιθουανία) - Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο) 3-1 (0-1)

    Χάουγκεσουντ (Νορβηγία) - Μπράουτον FC (Ουαλία) 2-1 (1-1)

    Νταουγκάβα Νταουγκάβπιλς (Λετονία) - Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε) 1-1 (1-2)

    Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία) - B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε) 1-1 (2-1)

    KF Λάτσι (Αλβανία)* - Ρούνταρ Βελένιε (Σλοβενία) 1-1 (1-1)

    Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) - Χιμπέρνιανς FC (Μάλτα) 5-0 (4-2)

    UE Σαντ Τζουλιά (Ανδόρα) - Τσουκαρίτσκι (Σερβία) 0-0 (0-4)

    FC Μίκα (Αρμενία) - RNK Σπλιτ (Κροατία) 1-1 (0-2)

    Μπούντουτσνοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο) - Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο) 3-0 (2-1)

    Μπιρκιρκάρα (Μάλτα) - Ντιοσγκιόρ (Ουγγαρία) 1-4 (1-2)

    Αμπερίστγουιθ (Ουαλία) - Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία) 0-5 (0-4)

    Νταουγκάβα Ρίγα (Λετονία) - Αμπερντίν (Σκοτία) 0-3 (0-5)

    FK Εκράνας (Λιθουανία) - Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία) 1-2 (1-3)

    Μπάνγκορ Σίτι (Ουαλία) - Στιάρναν (Ισλανδία) 0-4 (0-4)

    Νόμε Κάλιου (Εσθονία) - Φραμ Ρέικιαβικ (Ισλανδία) 2-2 (1-0)

    Γκλέναβον FC (Βόρεια Ιρλανδία) - Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία) 2-3 (0-3)

    FK Λόβτσεν (Μαυροβούνιο) - Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 0-1 (0-0)

    * Προκρίθηκε στα πέναλτι

    Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ

    σχολίασε κι εσύ
    σχετικά άρθρα