Νίκη με… πρόβα Ευρώπης για ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-0 κόντρα στο ΑΠΟΕΛ στο τελευταίο φιλικό επί αυστριακού εδάφους, χάρη σε γκολ του Δημήτρη Σαλπιγγίδη.

Με πολύ όμορφο γκολ του Δημήτρη Σαλπιγγίδη ο ΠΟΑΚ νίκησε με 1-0 τον ΑΠΟΕΛ, στο τελευταίο φιλικό του επί αυστριακού εδάφους. Ο Χουμπ Στέφενς πρόβαρε σχήμα για τους πρώτους ευρωπαϊκούς αγώνες για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ και η ομάδα της Θεσσαλονίκης δείχνει να βρίσκει ταυτότητα.

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ ήταν αρκετά καλοί για ένα ημίχρονο, ενώ η απόδοση τους έπεσε στο δεύτερο μέρος.

Η ελληνική ομάδα ήταν περισσότερο κινητική από τους πρωταθλητές Κύπρου στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να δημιουργήσει αρκετές καλές φάση μπροστά από την εστία της αντιπάλου ομάδας.

Σε μία από αυτές ο Τζιόλης έκανε πάσα με το κεφάλι, ο Σαλπιγγίδης απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Χιώτη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε αρκετά, με μοναδική απειλή για το ΑΠΟΕΛ τον Ολίσε. Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε χωρίς τη μεγάλη φάση, με τον τεχνικό του ΠΑΟΚ, Χουμπ Στέφενς να βγάζει συμπεράσματα για την συνέχεια…

πηγή: pamesports.gr