Σε καλό δρόμο ο ΠΑΟΚ

Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΟΚ. Ο δικέφαλος κράτησε το μηδέν στην εστία του και με το θαυμάσιο γκολ του Βούκιτς νίκησε την Πάσινγκ με 1-0.

Καλές εντυπώσεις άφησε ο Λούκας Πέρεθ στην πρώτη του συμμετοχή με την φανέλα του ΠΑΟΚ για ένα ημίχρονο. Ορεξάτος, παρασύροντας αρκετές φορές επιθετικά τους συμπαίκτες του. Όσο περνούν οι μέρες ο Ισπανός δένει περισσότερο με τους νέους του συμπαίκτες και υπάρχει αισιοδοξία ότι θα γίνει ένα με την ομάδα σε σύντομο χρονικό διάστημα. Πρώτη και για τον Σπυρόπουλο, ο οποίος ήταν σταθερός στις επεμβάσεις του, ενώ έδειξε να ταιριάζει με τον Γεωργιάδη στην αριστερή πλευρά.

Με 4-2-3-1 παρέταξε ο Στέφενς την ομάδα του. Στον άξονα έπαιξε ο Βούκιτς και στην κορυφή ο Γιάννου.

Σε ματς χαμηλού ρυθμού ο ΠΑΟΚ ήταν πιο πιεστικός και σίγουρα πιο επικίνδυνος από τους Αυστριακούς. Τον γόρδιο δεσμό του γκολ έλυσε ο Βούκιτς με πανέμορφη εκτέλεση φάουλ στο 39′, μη αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στον αυστριακό τερματοφύλακα. Η Πάσινγκ προσπάθησε να αντιδράσει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου αλλά ο Χακόμπο είπε δύο φορές «όχι» στα σουτ του Μάγιερ…