Ξέσπασε στο β’ ημίχρονο ο Ολυμπιακός,6-2 τον Πανθρακικό

Ο Ολυμπιακός ξύπνησε στο δεύτερο ημίχρονο, σημείωσε τέσσερα γκολ σε 7 λεπτά και πατά με το ενάμισι πόδι στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το σκορ στο φαληρικό γήπεδο άνοιξε πολύ νωρίς, μόλις στο 4′ όταν ο Νταβίντ Φουστέρ, μετά από σουτ που κόντραρε στον αντίπαλο, έκανε το 1-0 για τον Ολυμπιακό. Το 2-0 έγινε στο 11′ με σκόρερ τον Αριέλ Ιμπαγάσα.

Ωστόσο ο Πανθρακικός βρήκε το σθένος να αντιδράσει και με ένα εντυπωσιακό γκολ του Τζάνη που “χάζεψε” τον Σιόβα, μείωσε σε 2-1.

Η ισοφάριση για το Πανθρακικό, έγινε στο 32′ με τον Λουσέρο, σκορ με το οποίο “έκλεισε” το πρώτο ημίχρονο.

Η συνέχεια για τον Ολυμπιακό ήταν καταιγιστική. Στο 48′ ο Κώστας Μήτρογλου από κοντά έκανε το 3-2 και αμέσως μετά, ο Γιάννης Φετφατζίδης σημείωσε ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς, αφού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, για το 4-2 στο 51′.

Το 5-2 ήρθε στο 53′ με σκόρερ και πάλι τον Κώστα Μήτρογλου, ενώ το τελικό 6-2 διαμόρφωσε ο Νταβίντ Φουστέρ, στο 55′.